bociany czysta woda siatka slonce kanu wedkarz Rotator 1 Rotator 2 Rotator 3
Podlasie i okolice. Noclegi od 20 zł. Aktualna baza noclegowa, kwatery, pokoje, pensjonaty, wille, agroturystyka
       NOCLEGI Sejny i okolice. Noclegi od 20 zł. Aktualna baza noclegowa, kwatery, pokoje, pensjonaty, wille, agroturystyka
      Agroturystyka Podlaskie
       NOCLEGI Suwałki i okolice. Noclegi od 20 zł. Aktualna baza noclegowa, kwatery, pokoje, pensjonaty, wille, agroturystyka

FOTOPLENERY na pograniczu - pasja i wypoczynek przesunięte na późniejszy termin

UWAGA

Aktualizacja (24.02.2023)

Sytuacja covidowa i związana z tym przerwa namieszała na tyle, że na razie fotoplenery zostały zawieszone do odwołania. Moim zamiarem jest przywrócenie tej wspaniałej formy spędzania wolnego czasu z aparatem, dlatego treść zawieszonego poniżej odłoszenia pozostawiam do wglądu.

Krzysztof Palewicz
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Niestety, sytuacja epidemiczna nie pozwala na realizację poniższych planów fotoplenerowych, dlatego w tej chwili jest trudno przewidzieć kiedy to się odmieni, chciałbym, żeby sytuacja na tyle się unormowała, by można było wrócić do kontynuacji spotkań fotograficznych.

Zawsze jest mi przyjemnie gościć w naszym gospodarstwie bratnie dusze, czyli osoby z aparatem, z którymi często rozmowy wydłużają się w zależności od fotograficznego uzależnienia :) Jestem też podobno dobrym "tajnym współpracownikiem" jeśli chodzi o zdradzanie lokalizacji, miejscówek do fotografowania. Często też się zdarza u nas, że to grono fotofrafujących rozrasta się do kilku osób, no cóż - siła przyciągania inna niż ziemska też istnieje :)

Fotoplenery fotograficzne Na Pograniczu 2021 (czasowo odwołane)

Fotoplenery fotograficzne na pograniczu - z powodu covid - 19 zostają przesunięte na wiosnę 2021, o ile sytuacja epidemiczna na to pozwoli.

Program wiosenny 2021 będzie zbliżony do planowanej poniższej edycji wiosennej, która nie doszła do realizacji. Możliwe, że program zostanie pomniejszony o plenery na Litwie, czego na dzień dzisiejszy strwierdzić nie można.

Terminy, które nie doszły do skutku:

- wiosna termin I (30.04 - 03 maj 2020) Dżukijski Park Narodowy na Litwie, Suwalski Park Krajobrazowy, cena: 770,- zł, w cenie zawarte jest zakwaterowanie, śniadania i obiadokolacje, ubezpieczenie na wyjazd zagraniczny w cenie ok 30,- zł pokrywa uczestnik pleneru, oraz transport (prywatny - składkowy)
- wiosna termin II (21 - 24 maj 2020) Wilno na Litwie, Puszcza Augustowska i Kanał Augustowski, cena: 970,- zł, w cenie zawarte jest zakwaterowanie, śniadania i obiadokolacje, transport busem, ubezpieczenie zagraniczne ok 30,- zł pokrywa uczestnik pleneru
- wiosna termin III (04 - 07 czerwiec 2020) Zostanie dokonany wybór na podstawie sugestii zgłaszających się uczestników - Dżukija lub Wilno,  Suwalszczyzna lub Augustowszczyzna, cena 770,- zł, w cenie zawarte jest zakwaterowanie, śniadania i obiadokolacje, ubezpieczenie w cenie ok 30,- zł pokrywa uczestnik pleneru, oraz transpot (prywatny - składkowy)

Plenery i warsztaty fotograficzne na pograniczu polsko - litewsko - białoruskim, idealne połączenie pasji z wypoczynkiem.
Suwalszczyzna jest wyjątkowa - polodowcowy, pagórkowaty krajobraz z dużą ilością jezior, rzek i lasów tworzą magiczne miejsce i klimat. Wspaniałe otoczenie przyrodnicze stanowi idealne miejsce do wypoczynku połączonego ze sztuką fotograficzną. Mniejszości narodowe zamieszkujące ten teren, sąsiedztwo Litwy i Białorusi dodają kolorytu temu miejscu. Przyroda, kultura, ludzie,  domostwa to wyjątkowe tematy do zdjęć. Wielorakie bogactwo tej ziemi może być inspiracją do wielu wyjątkowych fotografii. Zapraszam na fotograficzną przygodę jaką oferuje to miejsce. Sejneńszczyzna, Suwalski Park Krajobrazowy, Puszcza Augustowska, Wigry, Czarna Hańcza, Kanał Augustowski to miejsca Twojej uczty fotograficznej. Na odkrycia fotograficzne czekają też przygraniczna Litwa z jej naturalnym krajobrazem i piękną rzeką Niemen oraz Białoruś.

Jeśli Twoją pasją są podróże, odkrywanie ciekawych miejsc i fotografia to "Fotoplenery na pograniczu" są dla Ciebie.

Uwaga do mniej moblilnych: Na plener można przyjechać środkami transporu publicznego, wystarczy przybyć do Suwałk, Augustowa czy Sejn - z tych miejsc zapewniam transport na miejsce docelowe. Podczas pleneru poruszamy się zbiorowo busem i idywidualnie na zasadzie podziału kosztów przejazdu samochodami prywatnymi.

Ogólny orientacyjny program fotopleneru na pograniczu polsko - litewskim w edycji wiosennej 2020

Dzień pierwszy (czwartek)
Przyjazd uczestników i zakwaterowanie.
15.00 - Obiad, omówienie programu fotopleneru, czas wolny, wieczorem spotkanie z fotografem Agencji Forum Andrzejem Sidorem i prezentacja fotografii otworkowej. Wieczorem ognisko - kolacja oraz dla zmęczonych podróżą sauna. Zapoznanie się uczestników - mile widziana autoprezentacja własnych fotografii.
Andrzej Sidor - fotograf Agencji Forum, zajmuje się reportażem o tematyce społecznej i etnograficznej oraz fotografią inspirowaną pejzażem. Autor albumu fotograficznego (fotografia otworkowa) "andrzej sidor z pogranicza"

Dzień drugi (piątek) w zależności od edycji - patrz terminarz

07.30 - Śniadanie
08.00 - Fotowyprawa tematyczna do Suwalskiego Parku Krajobrazowego - "Śladami Włodzimierza Puchalskiego". W drodze powrotnej Puńsk - stolica polskich Litwinów
18.00 - Obiadokolacja
Po obiadokolacji - czas wolny, sauna, ognisko, wymiana doświadczeń...

Dzień trzeci (sobota) w zależności od edycji - patrz terminarz

07.30 - Śniadanie
08.00 - Fotowyprawa tematyczna do Wilna - Wędrówki ulcami nestora polskiej fotografii Jana Bułhaka - fotografa miejskiego Wilna. Powrót z Wilna przez Troki - wieczorny zamek w Trokach, Karaimi i kibiny.
Po powrocie wieczorem na miejsce zakwaterowania ognisko, wymiana doświadczeń.
lub
07.30 - Śniadanie
08.00 - Fotowyprawa tematyczna "Nadniemeńskie krajobrazy"  - najpiękniejsze plenery nad Niemnem w największym litewskim parku narodowym - Dżukijski Park Narodowy. Miejscowości - Merecz, Liszkawa, Druskienniki...
18.00 - Obiadokolacja, czas wolny, ognisko, dla chętnych wypoczynek w saunie.

Dzień czwarty (niedziela)

09.00 - Śniadanie
Czas wolny do wyjazdu - każdy samodzielnie decyduje o czasie udania się w drogę powrotną do domu.

Podczas wspólnych fotowypraw poruszamy się autokarem/busem, oraz transoprtem indywidualnym. W każdej wyprawie będzie uczestniczył fotoopiekun - znawca terenu, oraz organizator fotopleneru.

W miejscu zakwaterowania będzie dostępna bezpłatnie sauna i ognisko. Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych. Przewidywana liczba uczestników 6 - 12 osób. Zgłoszenia uczestnictwa oraz pytania już można składać przez formularz na stronie internetowej "Gospodarstwa Turystycznego Słoneczny Stok" lub telefonicznie do Krzysztof Palewicz 661 654 432

Dodatkowa informacja:
Fotograf planujący wspólny pobyt z rodziną i jednocześnie chcący uczestniczyć w plenerze fotograficznym może taki zamiar zrealizować. Jesteśmy przygotowani na przyjęcie na wypoczynek również rodziny uczestnika pleneru, tylko wcześniej należy nam to zgłosić. Koszty pobytu pozostałych członków rodziny można skalkulować w/g cennika na stronie gospodarstwa.

Informacja ogólna o planowanych plenerach fotograficznych:
- Fotoplenery będą odbywać się w systemie wekeendowym.
- Miejsce plenerów: Sejneńszczyzna, Suwalski Park Krajobrazowy, Puszcza Augustowska, Wigry, Czarna Hańcza, Kanał Augustowski, Sejny, Puńsk ("stolica" mniejszości litewskiej), oraz na Litwie - teren Dzukijskiego Parku Narodowego (lit. Dzūkijos Nacionalinis Parkas) rz. Niemen, m. Druskienniki, Merecz, Troki i Wilno. Plenery fotograficzne z ciekawą fabułą tematyczną.
Organizator pleneru fotograficznego zapewnia na miejscu transport, zakawaterowanie w Gospodarstwie Turystycznym slonecznystok.net oraz wyżywienie oparte głównie na kuchni regionalnej.
- By wczuć się w atmosferę miejsca odbędą się spotkania z regionalistami, którzy będą towarzyszyć fotografom po wyjątkowych miejscach Suwalszczyzny i Litwy czy Białorusi.
- Prócz aparatu fotograficznego wskazane jest zabrać ze sobą ciekawość świata i dowód osobisty lub paszport.
- Planowana liczba uczestników, nie więcej niż dwanaście osób zakwaterowanych w pokojach dwuosobowych.
Już teraz można pytać w sprawie szczegółów - przez formularz kontaktowy strony slonecznystok.net/kontakt, e-mail: kontakt@slonecznystok.net oraz telefonicznie: Krzysztof 661 654 432 i Marianna 693 609 789

Jeśli Twoją pasją są podróże i fotografia, lubisz poznawać nowe fascynujące miejsca i przy tym fotografować to te fotoplenery są dla Ciebie

Zgłoszenia uczestnictwa i zapisy:
Zgłoszenia uczestnictwa w plenerze należy wysłać na adres email: kontakt@slonecznystok.net lub przez formularz kontaktowy www.slonecznystok.net/kontakt


Zapraszam

Krzysztof Palewicz
Związany z fotografią od ponad 40 lat, artysta - fotograf, członek FOTOKLUBU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ, autor i współautor wlelu publikacji w kraju i za granicą, w tym autorskich 4 albumów fotograficzych o tematyce regionalno - przyrodniczej. Organizator międzynarodowych plenerów fotograficznych na pograniczu (wcześniej jako instruktor fotografii w miejscowym Ośrodku Kultury)

FB: Krzysztof Palewicz Fotografie

INSTAGRAM: krzysztofpalewicz_fotografie