bociany czysta woda siatka slonce kanu wedkarz Rotator 1 Rotator 2 Rotator 3
Podlasie i okolice. Noclegi od 20 zł. Aktualna baza noclegowa, kwatery, pokoje, pensjonaty, wille, agroturystyka
       NOCLEGI Sejny i okolice. Noclegi od 20 zł. Aktualna baza noclegowa, kwatery, pokoje, pensjonaty, wille, agroturystyka
      Agroturystyka Podlaskie
       NOCLEGI Suwałki i okolice. Noclegi od 20 zł. Aktualna baza noclegowa, kwatery, pokoje, pensjonaty, wille, agroturystyka

FOTOPLENERY na pograniczu - pasja i wypoczynek

Plenery i warsztaty fotograficzne na pograniczu polsko - litewsko - białoruskim, idealne połączenie pasji z wypoczynkiem.
Suwalszczyzna jest wyjątkowa - polodowcowy, pagórkowaty krajobraz z dużą ilością jezior, rzek i lasów tworzą magiczne miejsce i klimat. Wspaniałe otoczenie przyrodnicze stanowi idealne miejsce do wypoczynku połączonego ze sztuką fotograficzną. Mniejszości narodowe zamieszkujące ten teren, sąsiedztwo Litwy i Białorusi dodają kolorytu temu miejscu. Przyroda, kultura, ludzie,  domostwa to wyjątkowe tematy do zdjęć. Wielorakie bogactwo tej ziemi może być inspiracją do wielu wyjątkowych fotografii. Zapraszam na fotograficzną przygodę jaką oferuje to miejsce. Sejneńszczyzna, Suwalski Park Krajobrazowy, Puszcza Augustowska, Wigry, Czarna Hańcza, Kanał Augustowski to miejsca Twojej uczty fotograficznej. Na odkrycia fotograficzne czekają też przygraniczna Litwa z jej naturalnym krajobrazem i piękną rzeką Niemen oraz Białoruś.

Jeśli Twoją pasją są podróże, odkrywanie ciekawych miejsc i fotografia to "Fotoplenery na pograniczu" są dla Ciebie.

Program fotopleneru na pograniczu polsko - litewskim, 01- 05 maj 2019 r.

Dzień pierwszy
01.05.2019 r. (środa)
Przyjazd uczestników i zakwaterowanie.
15.00 - Obiad, omówienie programu fotopleneru, czas wolny, wieczorem spotkanie z fotografem Agencji Forum Andrzejem Sidorem i prezentacja fotografii otworkowej. Wieczorem ognisko - kolacja oraz dla zmęczonych podróżą sauna. Zapoznanie się uczestników - mile widziana autoprezentacja własnych fotografii.
Andrzej Sidor - fotograf Agencji Forum, zajmuje się reportażem o tematyce społecznej i etnograficznej oraz fotografią inspirowaną pejzażem. Autor albumu fotograficznego (fotografia otworkowa) "andrzej sidor z pogranicza"

Dzień drugi
02.05. 2019 r. (czwartek)

07.30 - Śniadanie
08.00 - Fotowyprawa tematyczna do Suwalskiego Parku Krajobrazowego - "Śladami Włodzimierza Puchalskiego". W drodze powrotnej Puńsk - stolica polskich Litwinów
18.00 - Obiadokolacja
Po obiadokolacji - czas wolny, sauna, ognisko, wymiana doświadczeń...

Dzień trzeci
03.05.2019 r. (piątek)

07.30 - Śniadanie
08.00 - Fotowyprawa tematyczna do Wilna - Wędrówki ulcami nestora polskiej fotografii Jana Bułhaka - fotografa miejskiego Wilna. Powrót z Wilna przez Troki - wieczorny zamek w Trokach, Karaimi i kibiny.
Obiadokolacja w Trokach.
Po powrocie wieczorem na miejsce zakwaterowania ognisko, wymiana doświadczeń.

Dzień czwarty. 04.05.2019 r. (sobota)

07.30 - Śniadanie
08.00 - Fotowyprawa tematyczna "Nadniemeńskie krajobrazy"  - najpiękniejsze plenery nad Niemnem w największym litewskim parku narodowym - Dżukijski Park Narodowy. Miejscowości - Merecz, Liszkawa, Druskienniki...
18.00 - Obiadokolacja, czas wolny, ognisko, dla chętnych wypoczynek w saunie.

Dzień piąty 05.05 (niedziela)

09.00 - Śniadanie
Czas wolny do wyjazdu - każdy samodzielnie decyduje o czasie udania się w drogę powrotną do domu.

Podczas wspólnych fotowypraw poruszamy się autokarem/busem. W każdej wyprawie będzie uczestniczył fotoopiekun - znawca terenu i organizator fotopleneru.

Chcę dodać, że uczestnicy pleneru będą przewbywać w miejscu gdzie okoliczności przyrodnicze otoczenia mogą sprawić, że poza czasem przeznaczonym na wspólne fotografowanie osoby bardziej aktywne będą mogły czas wolny poświecić na indywidualne wyprawy fotograficzne. W najbliższym otoczeniu gospodarstwa - żeremie bobrów (tylko 100 m), jezioro (150 m), las (1 km) bagna z unikalną roślinnością, Puszcza Augustowska... Brak smogu swietlnego stwarza idealne warunki do fotografii nocnej - gwiazd.

W cenę fotopleneru wliczone jest zakwaterowanie, wyżywienie, autokar, fotoopiekun, ubezpieczenie, ognisko, sauna. Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych. Całkowity przewidywany koszt "Fotopleneru na pograniczu" przy min. 6 uczestnikach to 1099,00 zł za osobę. Przy większej liczbie uczestników koszty uczestnictwa znaczączo spadną. Zgłoszenia uczestnictwa oraz pytania proszę kierować przez formularz na stronie internetowej "Gospodarstwa Turystycznego Słoneczny Stok" lub telefonicznie do Krzysztof Palewicz 661 654 432

Podczas naboru uczestników będę na bierząco informował o szczegółach, aktualizował koszty uczestnictwa, zadatku i możliwej promocji. Pierwsza informacja na ten temat 3 luty 2019 r.

Dodatkowa informacja:
Fotograf planujący wspólny majówkowy pobyt z rodziną i jednocześnie chcący uczestniczyć w plenerze fotograficznym może taki zamiar zrealizować. Jesteśmy przygotowani na przyjęcie na wypoczynek również rodziny uczestnika pleneru, tylko wcześniej należy nam to zgłosić. Koszty pobytu pozostałych członków rodziny można skalkulować w/g cennika na stronie gospodarstwa.

Orientacyjne terminy plenerów weekendowych: wiosna (maj - czerwiec) 2019 r. Szczegóły w połowie lutego.

Informacja ogólna:
- Fotoplenery będą odbywać się w systemie wekeendowym i całotygodniowym (całotygodniowy - majówka 2019)
- Miejsce plenerów: Sejneńszczyzna, Suwalski Park Krajobrazowy, Puszcza Augustowska, Wigry, Czarna Hańcza, Kanał Augustowski, Sejny, Puńsk ("stolica" mniejszości litewskiej), oraz na Litwie - teren Dzukijskiego Parku Narodowego (lit. Dzūkijos Nacionalinis Parkas) rz. Niemen, m. Druskienniki, Merecz, Troki i Wilno. Plenery fotograficzne z ciekawą fabułą tematyczną.
Organizator pleneru fotograficznego zapewnia na miejscu wygodny transport, zakawaterowanie w Gospodarstwie Turystycznym slonecznystok.net oraz wyżywienie oparte głównie na kuchni regionalnej.
- By wczuć się w atmosferę miejsca odbędą się spotkania z regionalistami, którzy będą towarzyszyć fotografom po wyjątkowych miejscach Suwalszczyzny i Litwy
- Prócz aparatu fotograficznego wskazane jest zabrać ze sobą ciekawość świata i dowód osobisty lub paszport.
- Planowana liczba uczestników, nie więcej niż dwanaście osób zakwaterowanych w pokojach dwuosobowych.
Już teraz można pytać w sprawie szczegółów - przez formularz kontaktowy strony slonecznystok.net/kontakt, e-mail: kontakt@slonecznystok.net oraz telefonicznie: Krzysztof 661 654 432 i Marianna 693 609 789

Jeśli Twoją pasją są podróże i fotografia, lubisz poznawać nowe fascynujące miejsca i przy tym fotografować to...

Zapraszam

Krzysztof Palewicz
Związany z fotografią od ponad 40 lat, artysta - fotograf, członek FOTOKLUBU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ, autor i współautor wlelu publikacji w kraju i za granicą, w tym autorskich 4 albumów fotograficzych o tematyce regionalno - przyrodniczej. Organizator międzynarodowych plenerów fotograficznych na pograniczu (wcześniej jako instruktor fotografii w miejscowym Ośrodku Kultury)

FB: Krzysztof Palewicz Fotografie