bociany czysta woda siatka slonce kanu wedkarz Rotator 1 Rotator 2 Rotator 3
Podlasie i okolice. Noclegi od 20 zł. Aktualna baza noclegowa, kwatery, pokoje, pensjonaty, wille, agroturystyka
       NOCLEGI Sejny i okolice. Noclegi od 20 zł. Aktualna baza noclegowa, kwatery, pokoje, pensjonaty, wille, agroturystyka
      Agroturystyka Podlaskie
       NOCLEGI Suwałki i okolice. Noclegi od 20 zł. Aktualna baza noclegowa, kwatery, pokoje, pensjonaty, wille, agroturystyka

Info - blog

Nietypowo, lutowo - lodowo na Berżniku

Nietypowo, lutowo - lodowo na Berżniku

opublikowano: 06-02-2018

Nie przypominam sobie takiej sytuacji, by w lutym na naszym Berżniku nie było lodu. To znaczy jest, ale tylko na części jeziora. Ploso główne faluje - tam głębokość Berżniaka sięga 43 metrów. Woda połyskuje też tam gdzie dno jest nawet około 20 metrów poniżej lustra. Taki stan "zlodowacenia" utrzymuje się na połowie długości jeziora ( 3 km). Zachodnia część zbiornika w całości skuta, bo jest wąsko, bardziej wyniosły teren dookoła i mocno wysłonięta część wody od wiatru, chociaż w tej części też jest głęboczek na 38 metrów - jak studnia.

czytaj więcej »
Rezerwacje na sezon wypoczynkowy 2018

Rezerwacje na sezon wypoczynkowy 2018

opublikowano: 23-01-2018

Chcemy podać kilka przydatnych informacji gościom chętnym zarezerwować u nas  wypoczynek w 2018 roku. Rezerwacje na sezon wypoczynkowy zaczęliśmy już w styczniu. Początek roku to dobry czas by pomyśleć o wypoczynku, tym bardziej, że najczęściej firmy i instytucje ustalają od początku nowego roku plany urlopowe.

czytaj więcej »
Przy Wieczerzy Wigilijnej życzymy sobie i innym...

Przy Wieczerzy Wigilijnej życzymy sobie i innym...

opublikowano: 24-12-2017

Święta Bożego Narodzenia to te ze świąt, na które czekamy najbardziej. Każdemu  uczestnikowi Wieczerzy Wigilijnej w naszym wspólnym domu oznaczają one zawsze trochę coś innego. Wnukom i wnusi święta to jeszcze prezenty, pośrednie pokolenie ciągnie najzwyczajniej do domu, a święta są potrosze tłem, okazją ku temu by spotkać się razem, porozmawiać, nacieszyć się sobą, zobaczyć rodziców przynajmniej raz na jakiś czas. Dla mnie z Mają to szczęście, to prawdziwe szczęście widzieć wszystkich domowników przy jednym stole - zgodnych, uśmiechniętych... Na takie chwile czekamy, nam to najprawdziwsze święto mieć wszystkich przy sobie - takie chwile zostają w pamięci - im więcej przybywa lat, tym bardziej to zostaje w pamięci...

czytaj więcej »
Topinambur i rewolucja.., zdrowotna :)

Topinambur i rewolucja.., zdrowotna :)

opublikowano: 26-11-2017

Prawie jak wykopki ziemniaków, bo są bulwy i podobnie ich się użuwa jak ziemniaków. Maja rozsadziła to coś po wszystkich zakątkach gospodarstwa i dla dekoracji pod oknami też, bo jeszcze nie wiedziała, że to topinambur - łodygą i kwiatami przypominał jakiś taki trochę inny słonecznik :)

czytaj więcej »
Podróże z Mają i aparatem - KATAKUMBY

Podróże z Mają i aparatem - KATAKUMBY

opublikowano: 17-11-2017

Jak patrzycie na Klasztor Dominikański w Sejnach warto jest wiedzieć, że należałoby odwiedzić Liszkawę na Litwie. Co wspólnego ma niedaleka Liszkawa z Sejnami?

czytaj więcej »

Czasami trzeba sobie pogadać

opublikowano: 10-11-2017

Jesień mamy jaką mamy, nie ma się czym chwalić, ale powolutku, krok po błotku, krok po wodzie, wbrew pogodzie... Zagon warzywny sąsiad ponawoził, ale zaorać już sie nie dało, zresztą ludzie miejscowe narzekją, że wszystkie roboty w polu stoją po kolana... Słoneczko wygląda czasem na moment by przypomnieć, że jeszcze jest :)

czytaj więcej »
Lin prosto z patelni

Lin prosto z patelni

opublikowano: 30-10-2017

Myślimy, że niektórzy nasi  goście nie zapomnieli lina w śmietanie sporządzonego przez Maję. Kiedy za oknem szlaje gościnny Grześ z wybrzeża to fajnie jest siegnąć po zapasy lina z jeziora Bałędź od zaprzyaźnionego rybaka - dzierżawcy tego jeziora - Jana.

czytaj więcej »
W poszukiwaniu szczęścia - ucieczka do marzeń

W poszukiwaniu szczęścia - ucieczka do marzeń

opublikowano: 26-10-2017

Tytuł może taki trochę future - fantastic, ale teraz przy tej pogodowej bryndzy, nic tylko marzyć. Nie było ani babiego lata, ani normalnej jesieni - takiej jaka kiedyś była naturalnym prawem przyrody... Nic, tylko pada, wieje i zimno okrutne, a u nas od jeziora to pi...p :) jak w kieleckim.

 

czytaj więcej »
Jesiennie, prawie sennie, ale kolorowo

Jesiennie, prawie sennie, ale kolorowo

opublikowano: 19-10-2017

Słońce, deszcz, chmurnie i kolorowo. Jesień nam pokazała, że nie tylko lato u nas jest kolorowe, sami zdziwiliśmy się, że aż tyle kolorowych liści jest wokół nas, ale sadzimy drzewka i krzewy dalej,aby jesień za każdym razem była z nas bardziej zadowolona.

czytaj więcej »
Zwykły, niezwykły szary dzień - sobota

Zwykły, niezwykły szary dzień - sobota

opublikowano: 14-10-2017

Mówimy zwykły szary dzień, chociaż tak naprawdę każdy dzień różni się od siebie nie tylko nazwą, na swój sposób jest inny i niezwykły. Dziś mglisto - dżdżysty dzień. Sobotnie plany pomieszał padający deszcz, ale... jest pięknie. Patrzymy w niebo bo nad naszymi głowami ciągną klucze dzikich gęsi, które nie czekając na słońce lecą na południe.

czytaj więcej »
< poprzednie
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9