bociany czysta woda siatka slonce kanu wedkarz Rotator 1 Rotator 2 Rotator 3
Podlasie i okolice. Noclegi od 20 zł. Aktualna baza noclegowa, kwatery, pokoje, pensjonaty, wille, agroturystyka
       NOCLEGI Sejny i okolice. Noclegi od 20 zł. Aktualna baza noclegowa, kwatery, pokoje, pensjonaty, wille, agroturystyka
      Agroturystyka Podlaskie
       NOCLEGI Suwałki i okolice. Noclegi od 20 zł. Aktualna baza noclegowa, kwatery, pokoje, pensjonaty, wille, agroturystyka

Info - blog

Topinambur i rewolucja.., zdrowotna :)

Topinambur i rewolucja.., zdrowotna :)

opublikowano: 26-11-2017

Prawie jak wykopki ziemniaków, bo są bulwy i podobnie ich się użuwa jak ziemniaków. Maja rozsadziła to coś po wszystkich zakątkach gospodarstwa i dla dekoracji pod oknami też, bo jeszcze nie wiedziała, że to topinambur - łodygą i kwiatami przypominał jakiś taki trochę inny słonecznik :)

czytaj więcej »
Podróże z Mają i aparatem - KATAKUMBY

Podróże z Mają i aparatem - KATAKUMBY

opublikowano: 17-11-2017

Jak patrzycie na Klasztor Dominikański w Sejnach warto jest wiedzieć, że należałoby odwiedzić Liszkawę na Litwie. Co wspólnego ma niedaleka Liszkawa z Sejnami?

czytaj więcej »

Czasami trzeba sobie pogadać

opublikowano: 10-11-2017

Jesień mamy jaką mamy, nie ma się czym chwalić, ale powolutku, krok po błotku, krok po wodzie, wbrew pogodzie... Zagon warzywny sąsiad ponawoził, ale zaorać już sie nie dało, zresztą ludzie miejscowe narzekją, że wszystkie roboty w polu stoją po kolana... Słoneczko wygląda czasem na moment by przypomnieć, że jeszcze jest :)

czytaj więcej »
Lin prosto z patelni

Lin prosto z patelni

opublikowano: 30-10-2017

Myślimy, że niektórzy nasi  goście nie zapomnieli lina w śmietanie sporządzonego przez Maję. Kiedy za oknem szlaje gościnny Grześ z wybrzeża to fajnie jest siegnąć po zapasy lina z jeziora Bałędź od zaprzyaźnionego rybaka - dzierżawcy tego jeziora - Jana.

czytaj więcej »
W poszukiwaniu szczęścia - ucieczka do marzeń

W poszukiwaniu szczęścia - ucieczka do marzeń

opublikowano: 26-10-2017

Tytuł może taki trochę future - fantastic, ale teraz przy tej pogodowej bryndzy, nic tylko marzyć. Nie było ani babiego lata, ani normalnej jesieni - takiej jaka kiedyś była naturalnym prawem przyrody... Nic, tylko pada, wieje i zimno okrutne, a u nas od jeziora to pi...p :) jak w kieleckim.

 

czytaj więcej »
Jesiennie, prawie sennie, ale kolorowo

Jesiennie, prawie sennie, ale kolorowo

opublikowano: 19-10-2017

Słońce, deszcz, chmurnie i kolorowo. Jesień nam pokazała, że nie tylko lato u nas jest kolorowe, sami zdziwiliśmy się, że aż tyle kolorowych liści jest wokół nas, ale sadzimy drzewka i krzewy dalej,aby jesień za każdym razem była z nas bardziej zadowolona.

czytaj więcej »
Zwykły, niezwykły szary dzień - sobota

Zwykły, niezwykły szary dzień - sobota

opublikowano: 14-10-2017

Mówimy zwykły szary dzień, chociaż tak naprawdę każdy dzień różni się od siebie nie tylko nazwą, na swój sposób jest inny i niezwykły. Dziś mglisto - dżdżysty dzień. Sobotnie plany pomieszał padający deszcz, ale... jest pięknie. Patrzymy w niebo bo nad naszymi głowami ciągną klucze dzikich gęsi, które nie czekając na słońce lecą na południe.

czytaj więcej »
Po półmetku

Po półmetku

opublikowano: 13-08-2017

Lato po półmetku. Dojrzałe kłosami zbóż, ciepłem i ciemnymi odcieniami zieleni. Dojrzalsze wydaje sie być ono również w nas, już trochę nasyconych ciepłem, kąpielami i wszelkimi urokami natury. Początkowe spotkanie z latem nie było takie o jakim marzyliśmy, ale daliśmy jeszcze szansę latu, a sobie czas. W przyrodzie nic nie ginie, dlatego myślimy, że tegoroczne lato uraczy nas swym ciepłem aż do końca września.

czytaj więcej »
Lato dzieje się szybko...

Lato dzieje się szybko...

opublikowano: 03-08-2017

...zbyt szybko. Trochę w pośpiechu notujemy w pamięci ludzi, obrazy, słowa, piękne chwile bo na wspomnienia przyjdzie jeszcze czas - sentymentu chwile w chłody, słoty i wieczory w blasku kominka. Drobne chwile, migawki lata - ludzie, kwiaty, słońce...

czytaj więcej »
Pięknie jest

Pięknie jest

opublikowano: 20-06-2017

Pięknie jest, słodki czerwiec, w odcieniach zieleni falujące jak jeziora łany zbóz. Piękno kwitnie kolorami kwiatów w ogródkach, przy progu, wśród dojrzewjących zadomowionych poziomek. Biel czarnego bzu uderza w konkury o błękit z chmurami. Pięknie jest...

czytaj więcej »
< poprzednie
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9