bociany czysta woda siatka slonce kanu wedkarz Rotator 1 Rotator 2 Rotator 3
Podlasie i okolice. Noclegi od 20 zł. Aktualna baza noclegowa, kwatery, pokoje, pensjonaty, wille, agroturystyka
       NOCLEGI Sejny i okolice. Noclegi od 20 zł. Aktualna baza noclegowa, kwatery, pokoje, pensjonaty, wille, agroturystyka
      Agroturystyka Podlaskie
       NOCLEGI Suwałki i okolice. Noclegi od 20 zł. Aktualna baza noclegowa, kwatery, pokoje, pensjonaty, wille, agroturystyka

Info - blog

Mały biały... żagiel na Berżniku

Mały biały... żagiel na Berżniku

opublikowano: 23-03-2016

... wspomnienie lata. Już nie pływa samotnie po Berżniku, na Słonecznym Stoku jest już inny biały żagiel... Jak na nasze jeziorko  (81 ha i 3 km długości w serpentynie) klasa omega była trochę zbyt duża. Drugi sezon będziemy sprawdzać zachowanie się mniejszej "fregaty" :) Pierwsze próby w ubiegłym roku były bardzo zachęcające. Do zabawy na wodzie doszły jeszcze deski  surfingowe. Wszystko to po to by wypoczynek był piękniejszy od lata :) Pozdrawiamy słonecznie.

czytaj więcej »
Śnieg zimą? ...niemożliwe

Śnieg zimą? ...niemożliwe

opublikowano: 20-03-2016

Trochę zimy w marcu :) Słoneczny Stok i wszystko dookoła przysypane śniegiem? Zaczynamy być zdziwieni śniegiem zimą. Czas juz zacząć wielkie przygotowania do wiosny i sezonu letniego, bociany na dachu stodoły, a tu... Wyglądam teraz za okno i widzę, że poranna biel była jak zły sen - zniknął. Pozdrawiamy wiosennie.

czytaj więcej »
Wyjść z domu, by posłuchać...

Wyjść z domu, by posłuchać...

opublikowano: 26-02-2016

Są, wdziałem wczoraj jednego w locie jadąc do miasteczka. Dziś kilka głosów grało za jeziorem. Ten dźwięk przyrody, jako jedyny ptasi śpiew smuci i cieszy w zależności od okoliczności - na  jesieni przywołuje nostalgię i smutek a teraz radość w duszy. To głosy żurawi - u nas każdy je zna i usłyszy.

czytaj więcej »
Życie bez bani jest do bani

Życie bez bani jest do bani

opublikowano: 03-03-2015

Sauna zwana też ruską banią tak jak dawniej rozpala nie tylko ciało, ale i zmysły. Miejsce relaksu i pełnego luzu. Artyści, malarze byli też uczestnikami i kronikarzami wszelakiej rozkoszy. Sauna to negliż i erotyka. W saunie człowiek się rozbiera z bardzo prostego powodu - gorąca.

czytaj więcej »
Co się dzieje jak nic się nie dzieje

Co się dzieje jak nic się nie dzieje

opublikowano: 06-02-2016

Co się dzieje na Słonecznym Stoku w oczekiwaniu na wiosnę. Zanim pierwsza sałata wykiełkuje na polu, zanim wiosna zacznie kiełkować w gosposi, zanim puszczą lody na Berżniaku, zanim zawitają pierwsi goście, to w okresie zimowym, w którym z pozoru nic się nie dzieje dużo się się dzieje, przynajmniej u nas w Pólkotach.

czytaj więcej »
A mnie jest szkoda nie tylko lata...

A mnie jest szkoda nie tylko lata...

opublikowano: 28-01-2016

....wiosna też piękna i cieplutka jest. "Moja żona mnie dzisiaj skrzyczała, powiedziała, że mazgaj, że głupi, że się za mnie ze wstydu rumieni, kiedy wreszcie zmądrzeje... A mnie w głowie poziomki i głupstwa... a mnie jest szkoda lata... za oknem szaro, smutno.."

czytaj więcej »
Co za sołtys - poznajcie Leszka!

Co za sołtys - poznajcie Leszka!

opublikowano: 26-01-2016

Wzięło się od obserwacji, a że obserwuję tylko ciekawe rzeczy, to polecam innym moją ciekawość. Wiem (nie tylko z google analytics), że podgląda naszą stronę Słonecznego Stoku nie tylko Warszawa i reszta świata, ale również miejscowa społeczność - nie tylko agroturystyczana.

czytaj więcej »
Półkockie wyprawy do Merecza

Półkockie wyprawy do Merecza

opublikowano: 23-01-2016

Wspominałem wcześniej, że jak utrzyma się dobra pogoda, to wybierzemy się do Merecza na Litwie. Zaplanowaliśmy zobaczyć trochę więcej niż Niemen w zimowej szacie. Pogoda szła ku zachęcie do wyjazdu. Leszek urodzony podróżnik stanął w progu - "i co, jedziemy?" Półkoty opuszczaliśmy w przebłyskach słońca, nie wiedząc co nas czeka na końcowym 71 kilometrze podróży.

czytaj więcej »
Dosyć już tego dobrego, poszła won...

Dosyć już tego dobrego, poszła won...

opublikowano: 19-01-2016

Klnę jak szewc - nie słucha, trzyma, stoi w miejscu na dużym minusie i w śniegu, przeklinam straszę i nic... Dookoła wielu zadowolonych, szczęśliwych, jeżdżą na górkę do Szelmentu, Druskiennik za litewską miedzą, wbiegają szczęśliwi, rozpromienieni z sauny do lodowatego przerębla, zbijają tyłki na ślizgawce, organizują kuligi... Teraz wiem dlaczego nazywają to białym szaleństwem - bo przewraca w głowach...

czytaj więcej »
Z jednej strony..., ale patrząc z drugiej...

Z jednej strony..., ale patrząc z drugiej...

opublikowano: 04-01-2016

Rok w rok to samo i tak samo. Im więcej zim dożywam tym bardziej ich nie cierpię. Z jednej strony zimno, ponuro i generalnie do kitu, ale z drugiej strony nie wiedząc dlaczego biorę aparat, Bacę, gonię nad jezioro, i siedzę tam aż przemarznę do kości. Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że nie wiem dlaczego tak się dzieje - przyzwyczajenie, czary?

czytaj więcej »
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13