bociany czysta woda siatka slonce kanu wedkarz Rotator 1 Rotator 2 Rotator 3
Podlasie i okolice. Noclegi od 20 zł. Aktualna baza noclegowa, kwatery, pokoje, pensjonaty, wille, agroturystyka
       NOCLEGI Sejny i okolice. Noclegi od 20 zł. Aktualna baza noclegowa, kwatery, pokoje, pensjonaty, wille, agroturystyka
      Agroturystyka Podlaskie
       NOCLEGI Suwałki i okolice. Noclegi od 20 zł. Aktualna baza noclegowa, kwatery, pokoje, pensjonaty, wille, agroturystyka

Info - blog

Skąpani w łące

Skąpani w łące

opublikowano: 13-06-2016

Łąka zamiast trawnika? Tak, na wakacje. W mieście trudniej jest o łakę, tam królują trawniki. Nie wyobrażamy sobie otoczenia siedliska na wsi z miejskim trawnikiem. Równostrzyżona trawa tak, ale w ograniczonym zakresie - w najbliższym otoczeniu, za progiem, na podwórku.... Łąka to barwny świat, to kolory życia. Na wiosnę, teraz też dokonyujemy przesiedleń okolicznych pięknych kwiecistych roślinek do naszego "wielkiego ogrodu", zbieramy i rozsiewamy nasiona tam gdzie ich brakuje. Nie wykaszamy zbyt często łąki po kwitnieniu po to by wydała nasiona... Wbrew pozorom o taką łąkę trzeba dbać bardziej niż o trawnik. Pozdrawiamy kwieciście :)

czytaj więcej »
Zmiana goni zmianę

Zmiana goni zmianę

opublikowano: 12-06-2016

W naszym siedlisku ciągle coś się dzieje, zmieniamy to i owo na lepsze, wygodniejsze, przyjemniejsze. Miejsce jest już znacząco inne od tego sprzed kilku lat. Jutro u nas zawsze będzie trochę inne niż wczoraj. Zaktualizowaliśmy też informacje i zdjęcia na naszej stronie internetowej na dziś, bo jutro już może być trochę inaczej - znaczy lepiej, wygodniej, przyjemniej :) Pozdrawiamy już prawie wakacyjnie.

czytaj więcej »
Zaraz zakwitną lipy

Zaraz zakwitną lipy

opublikowano: 10-06-2016

Trwa przemiana, wiosna powoli ustępuje latu. Cudowna przemiana, najbardziej radosna ze wszystkich, piękna bo cała w zieleni i kolorach kwiatów. Zbliża się słodkie jak pozimki lato, wakacje i swoboda. Czujecie  ten zapach wakacji? Zaraz się zaczną spotkania, rozstania, przyjazdy, wyjazdy... Ech, te upragnione lato. W naszym siedlisku ostatnie przygotowania do pełni sezonu - mnóstwo kwiatów, pogodne siano w stodole. Pozdrawiamy słonecznie i czekamy :)

czytaj więcej »
Bajeczny czerwiec przed nami

Bajeczny czerwiec przed nami

opublikowano: 05-06-2016

Zamienić równo wystrzyżone trawniki na kwiecistą łąkę, stąpać boso po piaskowej drodze, dotykać dojrzewjących kłosów zbóż, gapić się beztrosko na pasące się na polach zwierzęta... Piękny pogodny maj za nami, czerwiec zapowiada się bajecznie...
Pozdrawiamy z pogodnych Półkot:)

czytaj więcej »
Posłuchajcie National Geographic

Posłuchajcie National Geographic

opublikowano: 02-06-2016

Meandrujące rzeki, gęste lasy, do tego wszechobecna cisza. Z dala od telewizora, samochodu, klimatyzacji, za to w bliskim kontakcie z naturą. Kajaki to świetny pomysł na czerwcowy weekend! A gdzie - właśnie tu nad Czarną Hańczę. Piszą w NG. Dodam do tego najpiękniejszą i dobrze spławną o tej porze roku Marychę.

czytaj więcej »
Do Polaków Litwinów wybierz się w gości

Do Polaków Litwinów wybierz się w gości

opublikowano: 24-05-2016

Nasza ciekawość świata i smaki kuchni regionalnej powinny nas zaprowadzić w odwiedziny do polskich Litwinów w Puńsku. Z gościnności puńskowskiej skorzystał Krzysztof Matys, czyli WYCIECZKI DLA KONESERÓW. Ze Słonecznego Stoku do Puńska jest trzydzieści kilka kilometrów, czyli zaplanować można cały dzień "litewski" z obiadem :). Zobaczcie jak wypadła wycieczka Krzysztofa w Puńsku którą opisał w "Litwini w Polsce"

czytaj więcej »
Wycieczki dla koneserów

Wycieczki dla koneserów

opublikowano: 24-05-2016

Krzysztof Matys - WYCIECZKI DLA KONESERÓW pisze: A Sejny? No cóż, przyjechać tu trzeba koniecznie. Urzeknie was tak samo krajobraz otaczających miasteczko pól, jak i piękna idea wielokulturowości, którą się tu pielęgnuje. Ogromna w tym zasługa prężnego i znanego w świecie Ośrodka „Pogranicze sztuk kultur i narodów”. Miasto ma bogatą historię i kilka ciekawych zabytków (pochodząca z XVII w. Bazylika Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny, Klasztor Dominikanów, gotycka figurka zwana Madonną Szafkową przedstawiająca Matkę Boską z Dzieciątkiem i oczywiście Biała Synagoga).

czytaj więcej »
Ciekawostki i tajemnice Suwalszczyzny

Ciekawostki i tajemnice Suwalszczyzny

opublikowano: 24-05-2016

Mieszkamy w miejscu o którym pisze Krzysztof Matys w WYCIECZKACH DLA KONESERÓW: "Region turystycznych możliwości. Uważam, że Suwalszczyzna ma przed sobą dobre czasy. Położenie w północno-wschodniej Polsce, tuż przy granicy z Litwą, Białorusią i Obwodem Kaliningradzkim, stwarza olbrzymie możliwości rozwoju turystyki transgranicznej...". 

czytaj więcej »
Teraz jest najpiękniej

Teraz jest najpiękniej

opublikowano: 23-05-2016

Święto Bożego Ciała coraz bliżej. Natura oszalała, niebo darzy słońcem. Piękna dziewicza zieleń i mnóstwo kwitnienia... Szczęśliwie to nie koniec tego szaleństwa... Bierzemy to co najlepsze z natury - mniszek, pędy sosny, leśny szczaw, składamy do słoików, by później w słotę móc wrócić nie tylko wspomieniami, do słonecznej wiosny. Można powiedzieć, że teraz żyjemy od  kitnienia do kwitnienia - za chwilę zakwitną jaśminy, lipy i pola kłosami zbóż. Jest prawdziwie wisennie, jest pięknie.
Pozdrawiamy i zapraszamy wiosennie po słońce, nad wodę i do lasu :)

czytaj więcej »
Wszystko kwitnie, czyli romans na Słonecznym

Wszystko kwitnie, czyli romans na Słonecznym

opublikowano: 11-05-2016

Pogoda piękna, wszystko dookoła kwitnie, my na Słonecznym Stoku też :) Kalendarz rezewacji powoli się zapełnia, telefon gosposia ma zawsze przy sobie :) Na zdjęcich przedstawiamy wam nowego mieszkańca na Słonecznym - Ben się wabi.

czytaj więcej »
3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11