bociany czysta woda siatka slonce kanu wedkarz Rotator 1 Rotator 2 Rotator 3
Podlasie i okolice. Noclegi od 20 zł. Aktualna baza noclegowa, kwatery, pokoje, pensjonaty, wille, agroturystyka
       NOCLEGI Sejny i okolice. Noclegi od 20 zł. Aktualna baza noclegowa, kwatery, pokoje, pensjonaty, wille, agroturystyka
      Agroturystyka Podlaskie
       NOCLEGI Suwałki i okolice. Noclegi od 20 zł. Aktualna baza noclegowa, kwatery, pokoje, pensjonaty, wille, agroturystyka

Info - blog

Świętujemy

Świętujemy

opublikowano: 11-11-2018

Dziś jest szczególny dzień by się cieszyć wolnością - z szacunkiem i godnością kochamy Cię Polsko. Ta flaga jest nam szczególnie ważna bo otrzymana od Premiera Mateusza Morawieckiego, który niedawno gościł w Sejnach. Robiłem relację fotograficzną z tego spotkania, miałem też okazję wręczyć Panu Premierowi autorski album fotograficzny "Miasteczko nad Marychą - 450 lat Sejn" Wtedy też otrzymałem w prezencie pięknie opakowaną Flagę Polski z listem okolicznościowym z okazji Listopadowego  Święta Narodowego podpisanym przez Premiera , oraz małym Godłem do wpięcia w klapę. Powiem tak - piękny prezent dla nas wszystkich na Słonecznym Stoku, bo my kochamy nasz kraj, naszą Polskę. Dziękujemy Ci Polsko.

czytaj więcej »
Podglądacie nas czasami na Sielsko&anielsko?

Podglądacie nas czasami na Sielsko&anielsko?

opublikowano: 08-05-2018

Podglądacie nas czasami oczami... Fejsbuczka. Nasz profil (strona) na FB ma trochę inną nazywę niż nasze gospodarstwo turystyczne, bo jest tam troszkę więcej innego... :) Zobaczcie sami Sielsko&anielsko

czytaj więcej »
Wszyscy najbardziej pragniemy zielonego

Wszyscy najbardziej pragniemy zielonego

opublikowano: 18-04-2018

Zieleń, najbardziej upragniony po zimie kololor. Zielony balsam dla oczu, duszy i ciała. Kiedy zażyć zieleni, wykąpać się w niej i wchłonąć całym ciałem? Nie będzie lepszej okazji niż teraz, już.., może będzie jeszcze okazja w maju. Patrzysz, oddychasz, czujesz i spożywasz.

czytaj więcej »
Jak prawdziwie poczuć wiosnę w sobie?

Jak prawdziwie poczuć wiosnę w sobie?

opublikowano: 13-03-2018

Czasami śmieję się z Mają, że my tu na północy zimą jesteśmy pokarani, a piękną wiosną, latem i jesienią nagradzani. I każdego roku o tej porze po wyznaniu win niezawinionych modlimy się - zimy odpuszczanie racz nam dać Panie :)

czytaj więcej »
Nietypowo, lutowo - lodowo na Berżniku

Nietypowo, lutowo - lodowo na Berżniku

opublikowano: 06-02-2018

Nie przypominam sobie takiej sytuacji, by w lutym na naszym Berżniku nie było lodu. To znaczy jest, ale tylko na części jeziora. Ploso główne faluje - tam głębokość Berżniaka sięga 43 metrów. Woda połyskuje też tam gdzie dno jest nawet około 20 metrów poniżej lustra. Taki stan "zlodowacenia" utrzymuje się na połowie długości jeziora ( 3 km). Zachodnia część zbiornika w całości skuta, bo jest wąsko, bardziej wyniosły teren dookoła i mocno wysłonięta część wody od wiatru, chociaż w tej części też jest głęboczek na 38 metrów - jak studnia.

czytaj więcej »
Przy Wieczerzy Wigilijnej życzymy sobie i innym...

Przy Wieczerzy Wigilijnej życzymy sobie i innym...

opublikowano: 24-12-2017

Święta Bożego Narodzenia to te ze świąt, na które czekamy najbardziej. Każdemu  uczestnikowi Wieczerzy Wigilijnej w naszym wspólnym domu oznaczają one zawsze trochę coś innego. Wnukom i wnusi święta to jeszcze prezenty, pośrednie pokolenie ciągnie najzwyczajniej do domu, a święta są potrosze tłem, okazją ku temu by spotkać się razem, porozmawiać, nacieszyć się sobą, zobaczyć rodziców przynajmniej raz na jakiś czas. Dla mnie z Mają to szczęście, to prawdziwe szczęście widzieć wszystkich domowników przy jednym stole - zgodnych, uśmiechniętych... Na takie chwile czekamy, nam to najprawdziwsze święto mieć wszystkich przy sobie - takie chwile zostają w pamięci - im więcej przybywa lat, tym bardziej to zostaje w pamięci...

czytaj więcej »
Topinambur i rewolucja.., zdrowotna :)

Topinambur i rewolucja.., zdrowotna :)

opublikowano: 26-11-2017

Prawie jak wykopki ziemniaków, bo są bulwy i podobnie ich się użuwa jak ziemniaków. Maja rozsadziła to coś po wszystkich zakątkach gospodarstwa i dla dekoracji pod oknami też, bo jeszcze nie wiedziała, że to topinambur - łodygą i kwiatami przypominał jakiś taki trochę inny słonecznik :)

czytaj więcej »
Podróże z Mają i aparatem - KATAKUMBY

Podróże z Mają i aparatem - KATAKUMBY

opublikowano: 17-11-2017

Jak patrzycie na Klasztor Dominikański w Sejnach warto jest wiedzieć, że należałoby odwiedzić Liszkawę na Litwie. Co wspólnego ma niedaleka Liszkawa z Sejnami?

czytaj więcej »

Czasami trzeba sobie pogadać

opublikowano: 10-11-2017

Jesień mamy jaką mamy, nie ma się czym chwalić, ale powolutku, krok po błotku, krok po wodzie, wbrew pogodzie... Zagon warzywny sąsiad ponawoził, ale zaorać już sie nie dało, zresztą ludzie miejscowe narzekją, że wszystkie roboty w polu stoją po kolana... Słoneczko wygląda czasem na moment by przypomnieć, że jeszcze jest :)

czytaj więcej »
Lin prosto z patelni

Lin prosto z patelni

opublikowano: 30-10-2017

Myślimy, że niektórzy nasi  goście nie zapomnieli lina w śmietanie sporządzonego przez Maję. Kiedy za oknem szlaje gościnny Grześ z wybrzeża to fajnie jest siegnąć po zapasy lina z jeziora Bałędź od zaprzyaźnionego rybaka - dzierżawcy tego jeziora - Jana.

czytaj więcej »
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9